Polska, rozgromiła Izrael !

Polska rozgromiła Izrael 4:0 po bardzo dobrej grze. W 35. minucie Robert Lewandowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, przejął ją Tomasz Kędziora, który odegrał do Krzysztofa Piątka.

Napastnik Milanu nie dał szans bramkarzowi Izraela Arielowi Harushowi. Polska prowadziła wtedy 1:0. Reprezentacja Polski odbudowała zaufanie kibiców w wielkim stylu. Napastnik reprezentacji Polski jak zwykle w polu karnym zachował chłodną głowę. Jerzy Brzęczek wysłuchał kibiców, którzy po meczu z Macedonią Północną wręcz domagali się Lewego i Piątka w jednym składzie. Dwóch napastników, którzy potrafią zrobić coś z niczego zdecydowanie tego brakowało naszej drużynie w piątkowym meczu z Macedonią Północną. Selekcjoner w porównaniu z piątkowym meczem zrobił tylko jedną zmianę i Piątek kosztem Przemysława Frankowskiego zagrał od początku. To wymusiło też przesunięcie Piotr Zielińskiego na skrzydło, czyli tam, gdzie błyskotliwy drybler  gra na co dzień w Napoli.  Zieliński grał tak jak w Napoli. Przebojowo, pomysłowo, dryblował i robił dużo zamieszania. Polska od początku meczu grała lepiej. Izrael miał być naszym najgroźniejszym rywalem, przyjechał do Warszawy po łatwym rozbiciu Łotwy 3:0. Od początku grał z kontry i były to groźne ataki. Ba, po jednym z takich wypadów powinien prowadzić, ale dwa razy w jednej akcji w ostatniej chwili nasi piłkarze zatrzymywali Erana Zahaviego nazywanego w Izraelu „Izraelskim” „Messim”. W 52. minucie Kamil Grosicki włączył wyższy bieg, uciekł lewym skrzydłem, dośrodkował, a Sheran Yeini zatrzymał piłkę ręką. Robert Lewandowski z jedenastu metrów był bezbłędny. Dwie minuty po golu kapitana, Zieliński zagrał na lewo do Grosickiego, ten uderzył, a piłka po rękach Harusha znowu wpadła do bramki.  Izrael dobił Damian Kądzior po asyście Arkadiusza Milika.Polska po czterech meczach mamy komplet wygranych, nie straciliśmy gola. Tak doskonałych statystyk nie mieliśmy od dawien dawna, a w eliminacjach do mistrzostw europy jeszcze ani razu. Po dzisiejszym meczu nasza reprezentacja właściwie znalazła się na autostradzie do mistrzostw europy 2020, które odbędą się po raz pierwszy w 12 krajach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.