Piast, Mistrzem Polski!

W niedzielę w ramach 37. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast pokonał 1:0 Lecha Poznań i został sensacyjnym mistrzem Polski! To pierwszy tytuł w historii klubu z Gliwic! W 27 minucie doszło do sytuacji kuriozalnej bramkarz Lecha Matus Putnocky nie dogadał się z obrońcą Rafałem Janickim, a piłkę przejął Piotr Parzyszek i skierował do pustej już bramki. W tym momencie Piast wrócił na pozycję lidera ekstraklasy, bo w tym momencie w Warszawie Legia wygrywała z Zagłębiem. Długo nic nie wskazywało na to, że Piast jest w stanie zagrozić w walce o tytuł Legii Warszawa i Lechii Gdańsk. Tymczasem gliwiczanie po cichu zdobywali punkty, a w rundzie finałowej przerośli wszelkie oczekiwania. Na dwadzieścia jeden możliwych do zdobycia punktów Gliwiczanie zgarnęłi aż dziewiętnaście. To więcej niż Legia i Lechia razem. Gdańszczan za swoimi plecami Piast zostawił już jakiś czas temu. Chwilę po trafieniu Parzyszka po dośrodkowaniu Darko Jevticia z rzutu wolnego w słupek główkował Nikola Vujadinović. Szwajcar chwilę później sam szukał wyrównania, ale jego strzał z rzutu wolnego tuż przy słupku odbił na rzut rożny Szmatuła. Z kolei po wrzutce z narożnika golkiper Piasta z trudem odbił  główkę Janickiego, by po chwili pewnie wyłapać dobitkę Vujadinovicia. W 55. minucie zakotłowało się w polu karnym Piasta po dośrodkowaniu z narożnika. Jevtić dogrywał do Vujadinovicia, piłkę przejąć chciał Szmatuła, ale ani obrońca Lecha, ani bramkarz gliwiczan nie zdołali sięgnąć futbolówki.W końcówce Piast grał bardzo zachowawczo i bronił swojego wymarzonego wyniku. Lech przeważał, ale  nie potrafił zmienić rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Piasta. Aż wreszcie nadeszła ta długo wyczekiwana ostatnia minuta meczu i to Piast Gliwice został nowym mistrzem Polski. Dla Ślązaków był to pierwszy tytuł w historii. Po ostatnim gwizdku sędzęgo kibice wręcz eksplodowali, ale nie ma się im co dziwić to największy sukces w historii klubu z Gliwic, a swój sukces kibice świętowali zapewne przez wiele długich godzin na rynku w centrum miasta.