Liverpool triumfatorem Ligi Mistrzów !

Kibice nie zdążyli zasiąść na trybunach, a Liverpool już prowadził 1:0. Podchodzący do piłki gracz  Mohamed Salah pewnie wykorzystał jedenastkę, którą podyktował Pan Damir Skomina za zagranie piłki ręką przez Moussę Sissoko, którego nabił  Senegalczyk Sadio Mane. Liverpool prowadził w tym momencie w finale ligi mistrzów. Piłkarze Tottenhamu próbowali  zachować spokój po straconej bramce. Liverpool ograniczał się głównie do kontrataków. Koreańczyk Son szukał wolnych przestrzeni, ale obrońcy Liverpoolu byli tego dnia nieomylni. Gdy londyńczycy podchodzili pod pole karne Alissona, to Brazylijczyk był zawsze na posterunku. Virgil Van Dijk i Joel Matip świetnie czytali grę, przerywali mnóstwo ataków byli w swojej pracy nieomylni. Wspomagali ich też boczni obrońcy Trent Alexander Arnold i Andrew Robertson. Szczególnie ważna była interwencja z 22. minuty, kiedy to Trent-Alexander Arnold powstrzymał Sona, który mógł znaleźć się oko w oko z Alissonem. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Liverpoolu. W 66. minucie na placu boju  pojawił się Lucas Moura, bohater meczu półfinałowego z Ajaxem Amsterdam, który zmienił Harry`ego Winksa. Wejście Lucasa wyraźnie ożywiło grę londyńczyków. W 70 minucie piłkarze Tottenhamu domagali się podyktowania jedenastki jednak po analizie VAR-u sędzia główny nie zdecydował się do wskazania na jedenasty metr. W końcówce spotkania Liverpool miał kłopoty z opuszczeniem własnej połowy, ale gracze Tottenham nie byli w stanie zaskoczyć świetnie dysponowanego tego dni Alissona. W 87 minucie wszystkie wątpliwości zostały rozwiane za sprawą jokera Divocka Origiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym przeciwnika posyłając strzał w kierunku dalszego słupka zostawiając kompletnie zaskoczonego Hugo Llorisa. Tottenham próbował zdobyć choćby honorową bramkę, ale wszelkie ich próby powstrzymał niezawodny Alisson. Niespełna rok temu, Liverpool przegrał finał Ligi Mistrzów przez błędy Lorisa Kariusa, ale tym razem to właśnie bramkarz był ich najmocniejszym punktem. Alisson w świetnym stylu wybronił strzały graczy Tottenhamu, a bramki dla zespołu Juergena Kloppa zdobyli Mohamed Salah i rezerwowy joker Divock Origi i tym oto sposobem Liverpool zwyciężył w Lidze Mistrzów w sezonie 2018/2019.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.